Translate

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

West Highland White Terrier.

                                        West Highland White Terrier
Wielkość:
Wysokość: 26-30cm.

Waga: 7-10kg

Umaszczenia:
Jednolicie białe.


Średnia długość życia:
Średnia długość życia West Highland White Terrierów to 13-15lat. Oczywiście zdarzają się takie Westy, które przeżyją dłużej bądź krócej. Wszytko to zależy od zdrowia i kondycji naszego zwierzaka.


Pochodzenie:
West Highland White Terriery pochodzą z Wielkiej Brytani (Szkocji).


Przeznaczenie:
Polowanie na szczury, potem na lisy i wydry. Obecnie pies do towarzystwa.


Charakter:

West Highland White Terrier jest energicznym ruchliwy i wesoły. West ma typowy charakter Teriara i mocny instynkt myśliwski. Te pieski lubią kopać w ziemi. Są czujne i inteligentne. Dość szybko się uczą.


Zdrowie:
Zdrowie:
Większość Westów jest zdrowa. Jednak niektóre psy tej rasy mogę cierpieć na: dysplazję stawów biodrowych, problemy skórne i choroby wątroby. Zaletą West Highland White Terrierów jest sucha skóra pozbawiona "psiego" zapachu.


Trochę o pielęgnacji:
Gęsta szata wymaga regularnego trymowania i czesania. Możemy też strzyc nasze Westy. Pamiętajmy o nie za częstych i nie za żadkich kąpielach! Psom trzeba też czyścić uszy i obcinać za długie pazurki. Pazurki możemy obciąć samemu, specjalnymi obcążkami lub udać się do weterynarza albo psiego fryzjera, który obetnie pazury naszemu pupilowi za nas. Uszy psu też możemy czyścić samemu, patyczkiem do uszu i specjalnym płynem przeznaczonym do tego, albo możemy iść do Weterynarza czy Psiego Groomera (Inaczej: Psiego Fryzjera).


Kilka dobrych suchych karm dla psa:
Orijen
Acana
Taste Of The Wild
Brit Care
Brit Premium
ZiwiPeak
Wolfsblut
White Wolf

p.s Wypisane w przypadkowej kolejności.

Jaka musi być karma aby była dobra?

Suche karmy dobrych firm to te które mają w składzie conajmniej 30% mięsa i jak najmniej zboża (góra 6%), najlepiej aby go wcale nie było. Nim więcej mięsa tym lepiej, nim mniej zboża tym lepiej. Dobrej karmy nie dostaniemy w markecie, w markecie są złe karmy króre zawierają dużo zboża, mało mięsa i często składniki rakotwórcze. Psy to zwierzęta mięsożerne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz